Kariera

Starszy Konsultant w zespole doradztwa podatkowego – doradztwo transakcyjne

Opis stanowiska:

  • doradztwo podatkowe dla klientów spółki, w szczególności w zakresie restrukturyzacji i podatkowych;
  • udział w przeglądach podatkowych oraz badaniach typu due diligence;
  • analiza przepisów podatkowych, orzecznictwa i prasy podatkowej;
  • przygotowywanie opinii oraz dokumentacji z zakresu prawa podatkowego w języku polskim i angielskim, wraz z formułowaniem wniosków i rekomendacji dla klientów, przygotowywanie wniosków o interpretację prawa podatkowego i innych niezbędnych pism do organów podatkowych w trakcie trwania projektu;
  • udział w przygotowywaniu koncepcji i przeprowadzaniu całościowych projektów restrukturyzacyjnych;
  • współpraca z klientami oraz kontakty z instytucjami publicznymi w imieniu klientów spółki;
  • organizacja pracy zespołu projektowego, w tym nadzór nad wykonywanymi pracami.

Wymagania:

  • co najmniej 3-4 letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym;
  • doskonała wiedza techniczna z zakresu podatków bezpośrednich i innych zobowiązań publiczno-prawnych; uprawnienia doradcy podatkowego lub rozpoczęty proces ich zdobywania będą atutem;
  • posiadanie praktycznej wiedzy i doświadczenia w zakresie stosowania przepisów podatkowych, w szczególności z zakresu M&A;
  • doświadczenie w prowadzeniu przeglądów podatkowych;
  • praktyczna znajomość rachunkowości;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • umiejętność zarządzania czasem, umiejętność samodzielnej pracy i organizowania pracy własnej i podwładnych;
  • umiejętności komunikacyjne, dbałość o atmosferę pracy w zespole;
  • zaangażowanie, profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków;
  • otwartość, inicjatywa i chęć poszukiwania nowych rozwiązań;
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość, prawo, zarządzanie);
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie;
  • biegła obsługa pakietu MS Office (Word, Excel, Power Point).

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia ciekawego doświadczenia przy prowadzonych projektach;
  • zaplanowaną ścieżkę kariery;
  • atrakcyjne wynagrodzenie wzbogacone o ofertę benefitów (m.in. opieka medyczna, pakiet sportowy, ubezpieczenie);
  • otwartą i przyjazną atmosferę pracy.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji (CV i listu motywacyjnego) na adres e-mail: rekrutacja@accreo.pl